Koupání s prodlouženými řasami
Nejprve si ujasněme, jaký je rozdíl mezi prodlouženými řasami a nalepovacími řasami. Takzvané nalepovací řasy jsou jednorázovým a velmi krátkodobým řešením. Pokud jste pozvané na nějakou společenskou událost (ples, svatba, výročí a tak dále), můžete se tam blýsknout hustými řasami, které zvýrazní vaše oči. Takové řasy si můžete koupit a samy doma nalepit. Vydrží vám ale nanejvýš pár dní. A koupání v bazénu byste s nimi riskovat neměly.
Můžete se také podívat na řasenky od Avon.
Naopak prodloužené řasy pochází z rukou profesionálů. Samy doma to nejspíš nezvládnete a musíte si zajít od salonu, kde vám každou jednotlivou řasu prodlouží s pomocí nalepení umělých štětinek. Takové prodloužené řasy vydrží i několik týdnů. A i když se s nimi řada žen nekoupe, faktem je, že můžete – a to jak v bazénu, tak třeba i v moři.
Po koupání
Co dělat, když vylezete z bazénu? V podstatě nic. Prodloužené řasy nechte přirozeně oschnout, stejně jako necháváte své pravé řasy. Není vhodné sušit a mnout je ručníkem, protože byste je mohly akorát poničit. Samotné koupání jim neuškodí – vaše přehnaná péče by ale mohla.
Pokud už máte prodloužené řasy nalepené déle, může se stát, že se po koupání v bazénu začnou uvolňovat. Ale nemusíte se děsit, je to poměrně přirozené a je běžné, že po zhruba čtyřech týdnech od nalepení je potřeba umělé řasy doplnit.
Péče o umělé řasy
Chcete mít jistotu, že z bazénu nevylezete bez svých krásných prodloužených řas? V tom případě byste měly učinit některá preventivní opatření. Zaprvé je potřeba si hned po prodloužení pořídit speciální přípravek, kterému se často říká fixér. Ten má za úkol řasy fixovat, tedy udržet je na jejich místě. Přípravek byste si podle doporučení měly do řas aplikovat obden (tedy třikrát týdně), čímž dosáhnete posílení lepidla a dlouhodobějšího trvání. Stejně tak si řasy můžete speciálním kartáčkem pročesávat, aby se nevhodně neproplétaly.
Čeho byste se měly vyvarovat, je zbytečné dotýkání očí. Řasy nijak nepopotahujte, nemačkejte, přehnaně je po koupání nesušte. Když na ně nebudete rukama sahat, uděláte úplně nejlépe. Zároveň se ale nemusíte děsit, že si je zničíte při sprchování nebo koupání ve vaně – lepidlu voda nevadí. Faktem ale je, že dlouhodobé namáčení ano – pokud se budete například dlouho potápět, může to mít na řasy negativní vliv a lepidlo se může začít uvolňovat. Řešením je pak jedině cesta do salonu a žádost o doplnění umělých řas.
Přečtěte si také Vířivka VS zahradní jezírko nebo Pomoc, řasy! Jak s nimi zatočit?